Site Overlay

Co warto wiedzieć o kominkach gazowych?

Bezsprzecznie dla wielu osób wymiana tradycyjnego kominka przez kominek gazowy jest to znakomite a także i komfortowe rozwiązanie. W przypadku, gdy nie jesteś całkowicie pewny, że jest to wyjście korzystne dla Twojego domu, popatrz na nasz test, w którym spostrzeżesz dużo ważnych wiadomości o kominkach gazowych.

Co takiego warto naszykować pod kominek gazowy?

Ważne jest, aby do pomieszczenia gdzie stoił kominek podłączyć instalację gazową. Powinna to być rura, o średnicy wynoszącej trzy czwarte cala. Ewentualnie można też wygospodarować miejsce na butlę z gazem w przypadku gdy kominek jest zasilany przez propan-butanem. Ponadto w okolicy planowanego kominka powinno się zainstalować gniazdo elektryczne o mocy wynoszącej dwieście trzydzieści V i przewidzieć miejsce na skrzynkę techniczną zawierającą automatykę, której wymiary będą wynosić 20x30cm. Skrzynka może być też zamontowana w obudowę kominka gazowego.

Plan instalacji gazowej – czy jest niezbędny?

Na podstawie obowiązującego prawa wszystkie urządzenia gazowe i instalacja gazowa zobligowana jest do posiadania pozwolenia na budowę, w przypadku, gdy kominek zasilany gazem nie był uwzględniony w dokumentach technicznych, a chcemy go dorobić, to w takim razie warto przewidzieć projekt zamienny w tym zasięgu. Najczęściej projekt budowli ma już zawarty projekt instalacji gazowej. Pamiętaj, że rozbudowa instalacji nie potrzebuje odrębnego projektu. Niemniej, powyższe modyfikacje powinny być naniesione na oryginalny projekt.

Kominek gazowy wywołuje ogromną wygodę w użytkowaniu

Niewątpliwie dzięki zainstalowaniu kominka gazowego jesteśmy w stanie uzyskać ogromną jakość użytku. Wielkim plusem jest to, iż nie ma już konieczności  częstego czyszczenia szyb kominka, która co do zasady jest brudna przez sadzę, popiół oraz dym. Dokładnie tak samo jest z czynnością, jaką jest wkładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy wymaga zdecydowanie mniej obsługi, co jest jego ogromną zaletą i dzięki czemu wiele osób ecyduje się na jego zamontowanie. Można również mieć na uwadze, że jeżeli używasz kominka jedynie od czasu do czasu to kominek gazowy staje się zdecydowanie najlepszą opcją dla Ciebie. Kominek gazowy możemy włączyć  dowolnej chwili, nie potrzeba do tegożadnych bądź  specjalnych  przygotowań.

Kominek gazowy niesie za sobą dużą wygodę w użytkowaniu

Z pewnością dzięki zamontowaniu kominka gazowego będziesz w stanie uzyskać najwyższą jakość wygody. Wielkim plusem jest fakt, iż nie ma wymogu  regularnego czyszczenia szyb kominka, która często ubrudzona jest przez sadzę, popiół oraz dym. Tak samo jest z czynnością, jaką jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy wymaga o wiele mniej obsługi, co jest jego ogromną zaletą i dzięki temu wiele osób decyduje się na jego montaż. Należy również dodać, że jeżeli używasz kominka  jedynie okazjonalnie to kominek gazowy jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla Ciebie. Kominek gazowy można uruchomić  w dowolnej chwili, nie wymaga to żadnych przygotowań.

Kominek gazowy cechuje się urokliwym  wyglądem!   

Zdania o ogniu w kominku gazowym są różne. Część używających kominek preferuje oglądać zwykłe skaczące iskry. Są  jednak tacy, którzy uważają, iż ogień w kominku gazowym nie ustępuje niczym kominkowi tradycyjnemu. W odpowiedni sposób ułożone fragmenty dekoracyjne kształtują ogień w taki sposób, aby prezentował on się, tak samo jak ten z klasycznego kominka.W jaki sposób mają się ceny kominków gazowych?

Na pewno kupno kominka gazowego wiąże się ze dużym wydatkiem. Powinno się mierzyć z faktem, że można wydać na kominek gazowy sumę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak sukces, jaki on przynosi, bezsprzecznie jest wart wydania tych funduszy. Taka cena zmniejsza również mniejsza konieczność napraw instalacji gazowej, oraz czyszczenia przewodów kominowych. Z kominkami gazowymi związany jest bardzo mały poziom serwisu a także obsługi.

Kominek gazowy – wyjątkowywygląd

Kominki gazowe wyłączając to, że są cudownym źródłem ciepła, stanowią także doskonały składnik ozdobny każdego wnętrza. Zarówno takiego nowoczesnego, jak i utrzymanego w stylistyce tradycyjnej. Aranżacje z kominkiem gazowym dają dużo możliwości urządzenia wnętrz. Z reguły ponieważ nie zajmują one zbyt wiele miejsca, będziesz mógł je  też zabudować w ścianę, również tę narożną, która dzieli  te pomieszczenia. Kominki takie mogą mieć bardzo dużą szybę, pozwalającą im na większe możliwości podziwiania płomienia.