Site Overlay

Kominek gazowy wolnostojący – rady

Projektując wymarzone zupełnie nowe pomieszczenie, takie jak salon lub sypialnia za każdym razem pragniemy, żeby było dla nas pomieszczeniem, dzięki któremu zaznamy wytchnienia i spokoju po całym dniu. Kominek gazowy we wszystkich wnętrzach sprawdzi się dobrze, ponieważ jest perfekcyjnym dodatkiem, dodającym charakteru i elegancji. Widok spalającego się ognia, ogrzewającego nasze mieszkanie lub dom zawsze stwarza niezwykle magiczną atmosferę.

Na co zwrócić uwagę, aby nie tylko dobrze wyglądał, jak i był bezpieczny i dobrany do indywidualnych potrzeb?

Jak rozpocząć swoją przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Wybór idealnego do naszego pomieszczenia kominka to nie wszystko. Pełen sukces osiągniemy wtedy, kiedy kompleksowo zaplanujemy całą operację od deski do deski. Nie zapominajmy, iż najistotniejsze jest kompleksowe przygotowanie. Przed tym, gdy zdecydujemy się na zakup kominka zwróćmy uwagę, aby pomieszczenie było kompleksowo przygotowane na jego montaż. Tak przedstawia się lista czynności, jakie powinniśmy zrobić przed zakupem:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do wybranego przez nas miejsca – tam, gdzie stanie nasz nowy kominek, z oczywistych względów musi być także instalacja gazowa.
  • W świetle prawa, każde urządzenie gazowe objęte jest koniecznością posiadania zezwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to niespodziewana zmiana, musi zostać uwzględniona na aktualnych planach. Projekt instalacji gazowe musi być fragmentem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem oraz starannie zmierzona średnica rury (powinna ona mieć maksymalnie 3-4 cale).
  • Szczegółowe przygotowanie komina (jeśli zachodzi taka konieczność – pamiętajmy, że kominek może być zamontowany bez udziału komina w całym procesie. Wtedy jednak trzeba zadbać o kompleksową wentylację za pomocą przewodu) – to zadanie dla zatrudnionych przez nas fachowców.

Wyżej wymienione punkty, początkowych przygotowań są bardzo ważne. Kilka z nich mamy możliwość zrobić sami, ale zazwyczaj przedstawione czynności są wykonywane przez fachowców.

Design + wygoda

Kiedy wybieramy takie rozwiązania trzeba się kierować zarówno indywidualnym gustem, ale również funkcjonalnością. Przez to, w jak szybkim tempie rozrasta się branża wolnostojących kominków gazowych dostępna jest cała gama wariantów do wyboru. Możemy bez żadnych problemów dopasować design urządzenia do osobistych potrzeb oraz naszego wnętrza. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Dzięki temu mamy nie tylko ogrzane, ale i rewelacyjnie wyglądające wnętrze. Dodatkowo, wygoda, jaką daje nam korzystanie z takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie ma obowiązku bowiem sprzątać pyłu i martwić się o brudną od sadzy podłogę. W końcu zapominamy o konieczności dorzucania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i podziwiać piękno płonącego ognia. Dodatkowo mamy do wyboru wiele modeli, takie zapalane tradycyjnie oraz takie, które możemy uruchomić za pomocą pilota. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które od zawsze marzyły o wygodnym i pięknym wnętrzu.

Jakie są pozytywne aspekty wybrania kominka gazowego?

Jest kilka plusów, które powodują, iż większa liczba ludzi decyduje się na zakup kominka gazowego, zamiast klasycznego. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z najważniejszych rzeczy, przez które najczęściej kupujemy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast klasycznych. Żadnego smogu i brak spalin w otoczeniu naszym i naszej rodziny, a dodatkowo, nowoczesne modele posiadają profesjonalne systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – najczęściej zrobione ze stali, dzięki czemu nie trzeba martwić się koniecznością ich czyszczenia. Co oznacza – brak popiołu i konieczności kolejnego sprzątania.
  • Banalnie prosta obsługa – rola użytkownika zaczyna się i kończy na podpaleniu (za pomocą pilota lub tradycyjnie) i regulacja wielkości płomienia.
  • Mała awaryjność tego urządzenia i brak konieczności regularnego i drogiego czyszczenia przewodów kominowych.