Site Overlay

Pompy ciepła – komu polecamy?

Nie da się ukryć, że pompy ciepła słupsk i ich popularność stale idzie do góry. Taki sposób na ogrzewanie jest ekonomiczny oraz ekologiczny, co wyjątkowo przekonuje Polaków do używanie ich. Kilka lat temu w naszym kraju kupionych zostało 56,5 tysięcy pomp tego typu. Eksperci z Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła które służą do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Pompa ciepła – dlaczego chętnie je kupujemy?

W sklepach znajdziemy kilka rodzajów pomp ciepła. Poniżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co warto o nich wiedzieć?

Bezsprzecznie przez stały dostęp do wody możemy w normalny sposób spędzać dnie. Bardzo często w tym celu niezbędne jest zastosowanie pompy, która ją doprowadzi do miejsca zamieszkania lub ogrodu. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów takich urządzeń. Pompy wodne mają zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, są one używane między innymi do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej czy też brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Aczkolwiek o pompy trzeba dbać, a także powinno liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o nich wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są również pompami gruntownymi, są interesującą alternatywą. Znajdują swoje zastosowanie gdy lustro wody znajduje się stosunkowo wysoko a sama instalacja wodociągowa powinna być wykonana tanio. Te pompy są samozasysające i często wybierane są aby zasilić domki letniskowe, systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto wydajniejsze modele z powodzeniem mogą być wykorzystywane także do celów przemysłowych czy też do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, aby dobrze o nią dbać oraz ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być wymagany.

Powietrzna pompa ciepła – co warto o tym wiedzieć?

Jej popularność rośnie, ponieważ na samym początku nie wymaga poniesienia wysokich kosztów. Ich źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze a także powietrze-woda. Pompę powietrzną można użyć w każdych okolicznościach. W tej sytuacji niezbędne jest jednak wyposażenie nieruchomości w inne źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać pracę pompy albo ją zastępowało w okresie dużych różnic temperatur w środku. Zaleca się łączenie pompy powietrznej z układami niskotemperaturowymi.